Administratívna budova 05-06

SK,  Detva

 

Administratívna budova 05-06 v Detve bola postavená v 80. rokoch minulého storočia. Budova je materiálne a technologický zastaralá a majitelia sa rozhodli pre kompletnú rekonštrukciu. Z pôvodnej budovy zostáva iba železobetónový skelet.  Rekonštruovaná budova slúži ako zázemie pre výrobne haly, obsahuje kancelárie, odborné pracoviská pre robotiku a automatizáciu, odborne učebne duálneho vzdelávania, šatne a denné miestnosti. Je súčasťou komplexu výrobných objektov a je stavebne prepojená s výrobnou halou a ďalším administratívnym objektom. Budovy boli postavené etapovito  pričom  každá z nich už prešla niejakými stavebnými úpravami.

 Výzvou pri tomto projekte bolo technologické riešenie, kedže technológie sú čiastočne prepojené s inými objektami, konštrukčné riešenie, kedže sa na stavbe vystkytovali statické poruchy práve v styku viacerých objektov a v neposlednom rade návrh fasády ktorý by zjednocoval objekty.

Administratívna  budova  05-06 v sebe nesie odkaz na výraz pôvodnej stavby z 80 rokov. 

 Fasáda odrzkadľluje vertikalitu pôvodnej fasády a zároveň materialovo ladí s ďalšími stavebnými objektami, ktoré už prešli rekonštrukciou. Akcentujúcimi prvkami na fasáde sú nové prestrešenia vstupov.